Camerimage

2015

KONKURS GŁÓWNY

UDZIAŁ W KONKURSIE GŁÓWNYM

KONKURS FILMÓW POLSKICH

KONKURS ETIUD STUDENCKICH

KONKURS PEŁNOMETRAŻOWYCH FILMÓW DOKUMENTALNYCH

KONKURS KRÓTKOMETRAŻOWYCH FILMÓW DOKUMENTALNYCH

KONKURS DEBIUTÓW OPERATORSKICH

KONKURS WIDEOKLIPÓW

  • NICOLAS LOIR – “YOU” / ETIENNE DE CRÉCY
  • DAMIAN KOCUR – “PYŁ” / FISZ EMADE TWORZYWO
  • STEVEN ANNIS – “WHAT KIND OF MAN” / FLORENCE AND THE MACHINE
  • ROSS GIARDINA – “SOME MINDS” / FLUME
  • MATTHEW CHUANG – “IT’S ALRIGHT” / FRACTURES
  • NICHOLAS WIESNET – “BREAK YOURSELF” / HOOK N SLING
  • BENOÎT SOLER – “NEED YOU KNOW” / HOT CHIP
  • YON THOMAS – “I BET MY LIFE” / IMAGINE DRAGONS
  • ROB WITT – “ALRIGHT” / KENDRICK LAMAR
  • CHRIS CLARKE – “NETZWERK (FALLS LIKE RAIN)” / KLANGKARUSSELL
  • ISAAC BAUMAN – “READY” / KODALINE
  • STARR WHITESIDES – “EMPIRE” / OF MONSTERS AND MEN
  • MATTHEW J. LLOYD – “FREEDOM” / PHARRELL WILLIAMS
  • VICTOR SEGUIN – “HELL YEAH” / RAG’N’BONE MAN
  • BENOÎT DEBIE – “BITCH BETTER HAVE MY MONEY” / RIHANNA
  • NICOLAS LOIR – “SO MANY PROS” / SNOOP DOGG
  • JACOB MØLLER – “BORDERLINE” / TOVE STYRKE
  • STEVEN ANNIS – “EVERY BREAKING WAVE” / U2
  • MARTIM VIAN – “SEÑORITA” / VINCE STAPLES
  • TOMASZ ŚLESICKI – “MIDSUMMER RAIN SONG” / WARSAW VILLAGE BAND

NAGRODA ZA CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI

2014

KONKURS GŁÓWNY

UDZIAŁ W KONKURSIE GŁÓWNYM

  • PIOTR SOBOCIŃSKI JR. – BOGOWIE
  • YVES BELANGER – WILD
  • ROMAN VASYANOV – FURY
  • FRANZ DUDE – MY BLIND HEART
  • PIOTR NIEMYJSKI – OBCE CIAŁO
  • LECH J. MAJEWSKI / PAWEŁ TYBORA – ONIRICA – PSIE POLE
  • ADRIANO GOLDMAN – TRASH
  • EMMANUEL LUBEZKI – BIRDMAN OR (THE UNEXPECTED VIRTUE OF IGNORANCE)
  • STEPHEN GOLDBLATT – GET ON UP
  • DICK POPE – MR. TURNER
  • CARLOS CATALAN – DESERT DANCER
  • ZHAO XIAODING – GUI LAI

KONKURS FILMÓW POLSKICH

KONKURS ETIUD STUDENCKICH

KONKURS PEŁNOMETRAŻOWYCH FILMÓW DOKUMENTALNYCH

KONKURS KRÓTKOMETRAŻOWYCH FILMÓW DOKUMENTALNYCH

KONKURS DEBIUTÓW OPERATORSKICH

KONKURS WIDEOKLIPÓW

NAGRODA ZA CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI

2013

KONKURS GŁÓWNY

  • ZŁOTA ŻABA: 
  • SREBRNA ŻABA: 
  • BRĄZOWA ŻABA: 

KONKURS FILMÓW POLSKICH

KONKURS ETIUD STUDENCKICH

KONKURS PEŁNOMETRAŻOWYCH FILMÓW DOKUMENTALNYCH

KONKURS KRÓTKOMETRAŻOWYCH FILMÓW DOKUMENTALNYCH

KONKURS DEBIUTÓW OPERATORSKICH

KONKURS WIDEOKLIPÓW

NAGRODA ZA CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI

2012

KONKURS GŁÓWNY

UDZIAŁ W KONKURSIE GŁÓWNYM

KONKURS FILMÓW POLSKICH

UDZIAŁ W KONKURSIE

KONKURS ETIUD STUDENCKICH

  • ZŁOTA KIJANKA: ROBERT OBERRAINER – BLACKSTORY
  • SREBRNA KIJANKA: MIKKO KAMUNEN – THE ZONE
  • BRĄZOWA KIJANKA: MAGNUS BORGE – WITHOUT SNOW

UDZIAŁ W KONKURSIE

  • KAMIL WALESIAK – 44
  • JURAJ BEDI – 9-1-1
  • BARTOSZ BIENIEK – ŚWIĘTO ZMARŁYCH
  • LEONARDO D’ANTONI – ANNA ET JÉRÔME
  • LUCIEN KELLER – ATOMES
  • PHILIP KLUCSARITS – DETRAS DEL ESPEJO
  • M. SAKTHIVEL – NAAIGAL JAKKIRADHAI
  • TOMASZ ŚLESICKI – PTASZEK
  • ASHLEY BARRON – DREAMLAND
  • PIOTR UZNAŃSKI – DZIEŃ OSZUSTA
  • FABIO STOLL – GEFALLEN
  • PETR CIKHART – FIRST IN FLIGHT
  • JULIA SCHLINGMANN – FRAGMENTE
  • TIM BARNSLEY – INFERNO
  • JÜRGEN KEMMER – NAZI GORENG
  • CHRISTIANE BUCHMANN – NACHTBUS
  • JULIA MINGO – PEYOTL
  • STEPHANE DEGNIEAU – LE PROPRIÉTAIRE
  • ROBIN WHENARY – SKYBORN
  • SEBASTIAN LAUTENBACH – SURE AIN’T NOTHING
  • KWON YOUNGIL – TELL MY STORY
  • ARTHUR IZAKOWICZ – INDRIVAREN

KONKURS PEŁNOMETRAŻOWYCH FILMÓW DOKUMENTALNYCH

  • ZŁOTA ŻABA:  YI SEUNG-JUN – PLANET OF SNAIL
  • SPECJALNE WYRÓŻNIENIE: ESTER MARTIN BERGSMARK, MINKA JAKERSON – POJKTANTEN

UDZIAŁ W KONKURSIE

  • LYNDA HALL, ERIK ALEXANDER WILSON – THE IMPOSTER
  • JACEK BŁAWUT, JACEK PIOTR BŁAWUT, MICHAŁ MARCZAK, MICHAŁ OSTATKIEWICZ, JERZY RUDZIŃSKI – WIRTUALNA WOJNA
  • TOMASZ WOLSKI – PAŁAC
  • GARY TARN – THE PROPHET
  • DRE DIDDERIËNS – DE ZWIJGENDE BOKSER
  • KIMMO KOSKELA – SOUNDBREAKER
  • FELIX LEIBERG – THIS AIN’T CALIFORNIA
  • VYACHESLAV MAKARYEV – KNIGA TUNDRY. POVEST` O VUKVUKAYE – MALEN`KOM KAMNE
  • WOLFGANG THALER – WHORE’S GLORY

KONKURS KRÓTKOMETRAŻOWYCH FILMÓW DOKUMENTALNYCH

  • ZŁOTA ŻABA: LORENZO CASTORE, ADAM COHEN – NO PEACE WITHOUT WAR
  • SPECJALNE WYRÓŻNIENIE: JACEK BŁAWUT, PAWEŁ CHORZĘPA – SAMOTNOŚĆ DŹWIĘKU

UDZIAŁ W KONKURSIE

  • CHARLES KINNANE – CHILD 31
  • WOJCIECH STAROŃ – UWIKŁANI
  • KAMIL KROLAK – PIĘĆDZIESIĄT OSÓB JEDNO PYTANIE
  • ADAM PALENTA – ŻYCIE STYLEM DOWOLNYM
  • NATALIA CABRERA – MEMORIAS DEL VIENTO
  • KAROL JURGA, PIOTR TOKARSKI – I WANT (NO) REALITY. NEEDCOMPANY ON LIFE AND ART
  • STAMBULBEK MAMBETALIEV – NOMADIC
  • PETER BRUGMAN – PAINFUL PAINTING
  • WITOLD ADAMEK – TAM GDZIE ROSNĄ PORZECZKI
  • ROOZBEH RAIGA – SULTAN DIGAR ZAR NEMIZANAD
  • JAN PAWEŁ TRZASKA – PRZEŻYĆ AFGANISTAN
  • SKULE ERIKSEN – VINTERLYS

KONKURS DEBIUTÓW OPERATORSKICH

NAJLEPSZY DEBIUT OPERATORSKI: GORKA GÓMEZ ANDREU – CHAIKA

UDZIAŁ W KONKURSIE

  • FLORIAN J. E. ZINKE – ERCI PUGUANG
  • MATTIAS TROELSTRUP – ELECTRICK CHILDREN
  • FELIX NOVO DE OLIVEIRA – WIR WOLLTEN AUFS MEER
  • LORENZ MERZ – GIOCHI D’ESTATE
  • JAN HOLOUBEK – SUPERMARKET
  • GLAUCO BERMUDEZ – LA CICATRICE
  • RADOSŁAW ŁADCZUK – JESTEŚ BOGIEM

KONKURS WIDEOKLIPÓW

NAJLEPSZE ZDJĘCIA W WIDEOKLIPIE:  MATTHEW J. LLOYD – “UNTIL THE QUIET COMES” / FLYING LOTUS

UDZIAŁ W KONKURSIE

  • MORGAN SUSSER – “DUQUESNE WHISTLE” / BOB DYLAN
  • ADAM MARSDEN – “FRAGILE BIRD” / CITY AND COLOUR
  • RICHARD STEWART – “PARADISE” / COLDPLAY
  • MADS KØNGERSKOV – “DO LAURY” / CZESŁAW ŚPIEWA
  • DANIEL PEARL – “PROFESSIONAL GRIEFERS” / DEADMAU5
  • MELLE VAN ESSEN – “I FINK U FREEKY” / DIE ANTWOORD
  • KASPER TUXEN – “THE BAD IN EACH OTHER” / FEIST
  • MATTHEW DAY – “SMALL HANDS” / HENSON KEATON
  • KACPER FERTACZ – “DEFTO” / JAMAL
  • RODRIGO PRIETO – “BLUE JEANS” / LANA DEL RAY
  • ANDRÉ CHEMETOFF – “BAD GIRLS” / M.I.A.
  • DAVID DEVLIN – “MADNESS” / MUSE
  • WALLY PFISTER – “MY VALENTINE” / PAUL MCCARTNEY
  • SHAWN KIM – “FJÖGUR PÍANÓ” / SIGUR RÓS
  • RIK ZANG – “PEACE OR VIOLENCE” / STROMAE
  • ISAAC BAUMAN – “GHOSTS” / THE PRESETS
  • ROBBIE RYAN – “TIME TO DANCE” / THE SHOES
  • MATT MAHURIN – “HELL BROKE LUCE” / TOM WAITS
  • STEVE ANNIS – “ANOTHER NIGHT OUT” / UNKLE

2011

KONKURS GŁÓWNY

  • ZŁOTA ŻABA: JOLANTA DYLEWSKA – IN DARKNESS
  • SREBRNA ŻABA: MAHMOUD KALARI  – NADER AND SIMIN, A SEPARATION
  • BRĄZOWA ŻABA: ROBBIE RYAN – WUTHERING HEIGHTS
KONKURS FILMÓW POLSKICH
KONKURS ETIUD STUDENCKICH
  • ZŁOTA KIJANKA:
  • SREBRNA KIJANKA:
  • BRĄZOWA KIJANKA:
KONKURS PEŁNOMETRAŻOWYCH FILMÓW DOKUMENTALNYCH
KONKURS KRÓTKOMETRAŻOWYCH FILMÓW DOKUMENTALNYCH
KONKURS DEBIUTÓW OPERATORSKICH
KONKURS WIDEOKLIPÓW

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

1999

1998

1997

1996

1995

1994

1993

 

Close